• 021-88506754
  • 021-88536716
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • شنبه تا چهارشنبه از 09:00 تا 17:30

راهنمای توسعه دهندگان CRM قسمت دوم

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

در این قسمت راهنمای چگونگی توسعه Dynamics CRM و Dynamics 365 CE تشریح شده است.

خودداری از استفاده کردن از کدهای object types:
کدهایobject types  در محیط های مختلف تغییر میکنند.مطمئنا ، موجودیت های خارج از جعبه ثابت می مانند اما این به این دلیل است که هسته اصلی DB عملاً در ایجاد سازمان شبیه سازی می شود. با این حال ، وقتی موجودیت جدیدی ایجاد می کنید و سپس آن را به محیط جدیدی وارد می کنید ، کد آن حفظ
نمی شود.
هرگز مستقیماً به DB دسترسی پیدا نکنید:
در CRM 2011 ، در گذشته برای هر موجودیت دو جدول وجود داشت.پس از انتشار CRM 2013، جداول رسماً با آنچه امروز شاهد هستیم ادغام شدند. فقط دانستن این واقعیت باعث می شود تا در مورد دسترسی مستقیم به DB برای استعلام یا ویرایش محتاط باشید.وقتی مایکروسافت تصمیم می گیرد عملکرد داخلی CRM را تغییر دهد ، حفظ کد پشتیبانی نشده قطعاً دردسر بزرگی است.


از Source Control استفاده کنید:

حتی اگر به تنهایی کار می کنید، یا سیاست شرکت Source Control را اجرا نمی کند،استفاده از آن بسیار توصیه می شود.امکان آزمایش ، توسعه موازی و دفترداری با سهولت را فراهم می کند.


به DOM دسترسی پیدا نکنید:

همان استدلال "هرگز مستقیماً به DB دسترسی پیدا نکنید":از دسترسی به کد/مولفه پشتیبانی نشده برای چنین دسترسی توسط مایکروسافت خودداری کنید.


به جای رمزگذاری URL در کد،از«getClientUrl»استفاده کنید:

توصیه می شود حتی الامکان از رمزگذاری در هنگام استقرار در محیط تغییر میکند،خودداری کنید. حتی بیشتر از این ، توصیه می شود که هیچ رمزگذاری را در کد خود انجام ندهید. روش بهتر انتقال پیکربندی ها به یک ماژول جداگانه و واکشی آن مقادیر با استفاده از یک روش استاندارد است.
به جای OData v2 یا SOAP از OData v4 (Web API) استفاده کنید:

OData v2 و SOAP منسوخ شده اند و به زودی حذف خواهند شد، بنابراین ، بهتر است از این API ها برای داشتن آرامش خاطر هنگام به روزرسانی / به روزرسانی CRM در آینده خودداری کنید.


© 2020 شرکت پرسام. کلیه حقوق برای شرکت ویستا سیستم پرسام محفوظ است.